להתמחויות נוספות מבית R.D.B
לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
R.D.B - עורך דין צוואות | לוגו

צוואה אצל עורך דין

צוואה אצל עורך דין

צוואה היא מסמך משפטי באמצעותו האדם מצווה מי יהיו יורשיו וכיצד יחולק רכושו לאחר מותו. לעריכת צוואה ברורה ומקצועית יש חשיבות מכרעת, כך ניתן להיות בטוחים שרצון המנוח יתגשם במלואו תוך הימנעות ממחלוקות משפחתיות העלולות להוביל לקרבות משפטיים ועוגמת נפש רבה
מהן הדרכים לערוך צוואה? אם כדאי לכם לערוך צוואה אצל עורך דין או באופן עצמאי? המאמר הבא יענה לכם על כל השאלות

לפני שנצלול למים העמוקים, נתחיל בשאלה הבסיסית ביותר. מה זה צוואה? ובכן, צוואה היא הצהרה בכתב או בעל פה הנעשית בידי אדם המעוניין להסדיר את האופן בו יחולק רכושו על פי צוואה בחיים שתהיה תקפה לאחר פטירתו מן העולם.

במדינת ישראל ניתן לערוך צוואה חוקית באחת מארבעת הדרכים הבאות:
צוואה בכתב–
עליה להיות כתובה מתחילתה ועד סופה בידי המוריש עם חתימתו וציון התאריך בו נחתמה הצוואה.
צוואה בפני עדים– מתבצעת מול שני עדים, יש להעלות את הצוואה על הכתב או בהדפסה עם תאריך וחתימת המוריש ושני העדים. על המצווה להכריז כי מדובר בצוואה שלו.
צוואה בפני רשות– צוואה זו יכולה להיערך בעל פה או בכתב, את הצוואה מגישים לשופט או הרשם לענייני ירושה נוטריון או בית הדין הרבני.
צוואה בעל פה– צוואה זו מותרת רק במקרים בהם המוריש נמצא על ערש דווי ועומד למות או מחשיב את עצמו כעומד למות. הצוואה צריכה להתבצע אל מול שני עדים , תפקידם הוא להעלות את הצוואה על הכתב לפי דברי המצווה. הצוואה תקפה לחודש ימים, במידה ומצבו של המוריש משתפר הצוואה מתבטלת.

המצווה רשאי להכליל בצוואתו את כל הרכוש אשר בבעלותו, ניתן לערוך צוואה בצורה מפורטת או עם הנחיות כלליות בלבד. ניתן לערוך מספר רב של צוואות ואף לשנות את אותה בכל עת כל עוד המצווה עדיין בחיים. כאשר הגרסה האחרונה של הצוואה של האדם תהיה העדכנית ביותר וחלוקת הרכוש תהיה לפיה.

צוואה אצל עורך דין

מדוע מומלץ לערוך צוואה

עריכת צוואה ברורה ומקצועית יכולה למנוע מחלוקות העלולות לצוץ לאחר מות קרוב משפחה כאשר מגיעים לרע חלוקות רכושו וכספו של המנוח. הנה כמה מקירם בהם כדאי לערוך צוואה.
במקרה של זוג החיים כידועים בציבור, עריכת צוואה תשקף את רצון בן הזוג ואף יכולה למנוע סכסוכים משפחתיים בנוגע לרכושם המשותף והפרטי.

במידה ורצון המוריש הוא לחלק את רכושו בצורה ספציפית בין קרוביו. במידה והמוריש מעוניין לחלק את עיזבונו לאנשים שאינם קרובי משפחתו או למוסדות שונים אחרים.
בכל מקרה בו עולה הצורך להסדיר זכויות ברכוש או נכס.
במקרים של בני זוג גרושים או הורה יחידאי מומלץ לערוך צוואה מסודרת. בייחוד אם לאחד מההורים יש ילדים מנישואים שניים.
בני זוג בגיל זקנה ללא ילדים, יערכו צוואה הדדית במידה והם מעוניינים להוריש את רכושם לאדם אחר או גוף חיצוני.

מדוע מומלץ לערוך צוואה אצל עורך דין

האם ניתן לערוך צוואה באופן עצמאי? התשובה היא כן, אתם יכולים לערוך צוואה לגמרי לבד. ההמלצה היא להיעזר בעורך דין צוואות מאחר ומדובר במסמך משפטי הרה גורל ויש לערוך אותו בקפידה על מנת להימנע מטעויות העלולות להוביל לפסילתה של הצוואה או לאי הבנות העשויות להוביל למחלוקות קשות. הנה כמה דוגמאות לטעויות שכיחות בעריכת צוואות:
אנשים רבים נוטים להדפיס צוואות ולחתום בכתב יד, צוואה כזו תפסל מאחר והצוואה חייב להיכתב בכתב יד מתחילתה ועד סופה.

כאשר המוריש עורך את הצוואה חל איסור על היורשים להיות נוכחים במעמד הזה, במקרים מהסוג הזה הצוואה תפסל.
לסיכום, כאשר אתם עומדים לפני מעמד עריכת צוואה חשוב שתעשו זאת בצואה ברורה שאינה משתמעת לשתי פנים. ליווי של עורך דין מתחילת ההליך יסייע לכם לצלוח הדרך בצורה מקצועית שתעניק לכם את הבטחון שאת מחפשים ואת הדרך הקלה לממש את הצוואה באמצעות צו קיום הצוואה.

R.D.B משרד עורכי דין דומב-בקבני, נוטריון וגישור. הכתובת שלכם לעריכת צוואות וייצוג משפטי

אם אתם מחפשים עורך דין מקצועי שילווה אתכם במעמד החשוב הזה צרו איתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים אצלי באתר
ייפוי כוח רפואי 

כל אדם מחזיק במערכת חוקים ודעות, אשר גדלה ומתפתחת אתו לאורך חייו ואינדיווידואלית לו. סביר להניח שכל אדם ירצה שיכבדו את העקרונות שלו, בייחוד כשמדובר

קראו עוד
ייפוי כוח נוטריוני

ייפוי כוח נוטריוני הינה פעולה משפטית המעניקה לאדם שני הרשאה לבצע פעולות משפטיות או אחרות, עבור האדם הראשון אל מול גורם שלישי. ייפוי כוח נוטריוני

קראו עוד
חלוקת ירושה

לאחר לכתו של אדם מן העולם, כל עיזבונו, רכושו נכסיו זכויותיו וחובותיו של הנפטר, יעברו בירושה לבעלותם של יורשיו החוקיים. חלוקת הירושה נעשית על פי

קראו עוד
ייפוי כוח לאדם פרטי

המונח ייפוי כוח לאדם פרטי נועד בכדי לאפשר לכל אדם לשלוח אדם אחר לבצע פעולות שונות אל מול צד שלישי. כך לדוגמה, אם אדם נמצא

קראו עוד
עיזבון

מגיל צעיר ועד זקנה אנחנו חוסכים כסף, צוברים רכוש ונכסים. עם הזמן והחוויות שחולפות אנחנו מפתחים רגשות ונקשרים באופן סנטימנטלי למפעל החיים הזה שלמעשה מגדיר

קראו עוד
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
מעבר לוווטסאפ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד, שמי עו"ד ריקי בקבני, ואני כאן כדי לתת לך ייעוץ והכוונה.
במה אוכל לסייע?