להתמחויות נוספות מבית R.D.B
לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
R.D.B - עורך דין צוואות | לוגו

בעיות ירושה בין אחים

בעיות ירושה בין אחים

מריבות בין האחים זה דבר שבשגרה, כן אין אחד שלא רב עם אחד מהאחים שלו ורץ להתחבא מאחורי ההורים. אך כשאנו גדלים החיים הופכים להיות מורכבים יותר והמריבות גם הן הופכות למסובכות וקשות.
בין המריבות השכיחות ביותר הן על בעיות ירושה בין האחים, לעיתים זה עשוי לנבוע מאחר וההורים לא הותירו צוואה שתפסוק כיצד יחולק הרכוש בין האחים ועיזבון מתחלק לפי חוק הירושה הקובע את אופן חלוקת הרכוש בין היורשים. אך לעיתים גם כאשר ההורים מותירים צוואה תקינה ניתן להיתקל בבעיות הנובעות מפרשנות אישית ועוד'.
מה עושים במקרים בהם ישנה מחלוקת על אופן חלוקת העיזבון בין האחים? המאמר הבא יספק לכם את כל מה שצריך לדעת על איך להימנע וכיצד ניתן לטפל בבעיות ירושה בין האחים

מחלוקות בין יורשים הם בין הגורמים הנפוצים ביותר למריבות משפחתיות. לצערנו הרבה השילוב בין המנוע הרגשי לבין אינטרסים כלכליים מובילים אחים רבים להתנגח זה בזה. אנו מכירי משפחות רבות שנותר בהם קרע גדול אשר לא ניתן לגישור, אל תמתינו זמן רב מאחר וניתן לפתור זאת על ידי גישור איכותי ומקצועי שיסייע לכם לשמור על התא המשפחתי תוך מציאת פתרון ופשרה לחלוקת העיזבון בין האחים כך שכולם ייצאו מרוצים.

בעיות ירושה בין אחים

כיצד ניתן לחלק את הירושה בין האחים

חלוקת העיזבון על פי צוואה
במקרים בהם המוריש או ההורה ערך צוואה מסודרת ותקינה בה הוא מצווה כיצד לחלק את הרכוש, ברוב המקרים אם לא נפל פגם בעריכת הצוואה, היא תתקיים כמצווה. אך מה קורה כאשר אחד היורשים רואה את עצמו כנפגע מאופן חלוקת העיזבון? במרבית המקרים הנפגע יגיש ערעור על קיום הצוואה ויתקיים משפט שיכריע האם לקיים את רצון המנוח או שיש להטיל ספק בצו קיום צוואה ולבצע הערכה מחודשת. (ברוב המקרים בית המשפט יישאף לבצע את רצון המנוח)
במידה ואתם רואים את עצמכם כנפגעים מקיום הצוואה הינכם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע גם לכם לגשר על הפער בין האחים ולמצוא פתרון הולם לבעיית הירושה.

חלוקת העיזבון בהיעדר צוואה
ישנם מקרים בהם ההורים נפטרים במפתיע מבלי לערוך צוואה שתשקף את רצונם, במקרים כאלו הירושה תתבצע על פי חוק הירושה. במקרה כזה הירושה תתחלק שווה בשווה בין כלל האחים, במידה ואחר מהיורשים נפטר אזי בנו יירש את העיזבון במקומו. אך למרבה הצער גם במקרים בהם הירושה מתבצעת על פי חוק עם קיום הירושה לא תמיד הדברים עוברים כסדרם ולעיתים מתעוררות מחלוקות רבות בין האחים לגבי אופן חלוקת ברכוש וכל צד פונה לבי המפשט בכדי להוכיח את טענתו וצדקתו מה שעלול לקחת זמם רב עד למציאת פתרו הולם לכל הצדדים מה שעלול לעלות לכולם בזמן יקר כסף רב ועוגמת נפש רבה. פעולות משפטיות אינן נשארות בין כותלי בית המשפט ולרוב הם ילוו את כל הצדדים זמן רב לאחר קבלת ההכרעה.

כיצד ניתן לפתור בעיות ירושה

R.D.B משרד עורכי דין ירושה דומב-בקבקני, נוטריון וגישור, משרדינו כולל צוות מקצועי ואיכותי של מגשרים, עורכי דין צוואות ואנשי מקצוע נוספים אשר עובדים ימים כלילות על מנת להגיע לפתרונות האידיאליים ביותר עבור כל הצדדים.
הצוות שלנו בעל ניסיון רב בניהול משברי אמון ומחלוקות הנובעות מסכסוכי ירושה בין האחרים ובמשפחות באופן כללי.
אנו מעניקים לכולם אוזן קשבת וניסיון של שנים בתחום, נשמח לסייע לכם לגשר על כל המחלוקות ולקרב בין הלבבות על מנת שכולם יוכלו להמשיך לחיות חיים בריאים ושלמים.
אנו מעניקים ייעוץ מקצועי וליווי משפטי ברמה הגבוהה ביותר, אל תחכו למחר התקשרו אלינו עוד היום ונסייע גם לכם בפתרון כל בעיה הקשורה בסכסוכי ירושה.

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

מעניינים בפגישת ייעוץ ללא עלות? השאירו פרטים כעת
מדריכים ומאמרים חדשים אצלי באתר
ייפוי כוח רפואי 

כל אדם מחזיק במערכת חוקים ודעות, אשר גדלה ומתפתחת אתו לאורך חייו ואינדיווידואלית לו. סביר להניח שכל אדם ירצה שיכבדו את העקרונות שלו, בייחוד כשמדובר

קראו עוד
ייפוי כוח נוטריוני

ייפוי כוח נוטריוני הינה פעולה משפטית המעניקה לאדם שני הרשאה לבצע פעולות משפטיות או אחרות, עבור האדם הראשון אל מול גורם שלישי. ייפוי כוח נוטריוני

קראו עוד
חלוקת ירושה

לאחר לכתו של אדם מן העולם, כל עיזבונו, רכושו נכסיו זכויותיו וחובותיו של הנפטר, יעברו בירושה לבעלותם של יורשיו החוקיים. חלוקת הירושה נעשית על פי

קראו עוד
ייפוי כוח לאדם פרטי

המונח ייפוי כוח לאדם פרטי נועד בכדי לאפשר לכל אדם לשלוח אדם אחר לבצע פעולות שונות אל מול צד שלישי. כך לדוגמה, אם אדם נמצא

קראו עוד
עיזבון

מגיל צעיר ועד זקנה אנחנו חוסכים כסף, צוברים רכוש ונכסים. עם הזמן והחוויות שחולפות אנחנו מפתחים רגשות ונקשרים באופן סנטימנטלי למפעל החיים הזה שלמעשה מגדיר

קראו עוד
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
מעבר לוווטסאפ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד, שמי עו"ד ריקי בקבני, ואני כאן כדי לתת לך ייעוץ והכוונה.
במה אוכל לסייע?