להתמחויות נוספות מבית R.D.B
לשיחת ייעוץ חייגו: 03-9133341
R.D.B - עורך דין צוואות | לוגו

התנגדות למינוי אפוטרופוס

התנגדות למינוי אפוטרופוס

במקרים בהם אדם אינו מסוגל לדאוג לענייניו הרפואיים והאישיים, עולה הצורך למנות אפוטרופוס לגוף ו/או לרכוש שיהיה אמון לדאוג לענייניו הרפואיים והכלכליים במקומו. יחד עם זאת, האדם אשר נדרש למנות אפוטרופוס עבורו רשאי להביע התנגדות למינוי האפוטרופוס בתחום הרפואי, הכלכלי והאישי

האדם הנזקק לאפוטרופוס יכול להתנגד למינוי של האדם הספציפי או למינוי האפוטרופוס באופן כללי. כיצד יש לנהל הליך התנגדות למינוי אפוטרופוס והאם תדרשו בסיוע של עורך דין לדיני משפחה? המאמר הבא יספק לכם את כל התשובות

החיים הם דבר בלתי צפוי, לעיתים קורות סיטואציות אשר שוללות מהאדם את היכולת לדאוג לענייניו האישיים והרפואיים, זה עשוי לקרות כתוצאה מתאונה, מחלה או בעיה נפשית. במקרים כאלו בית המשפט לענייני משפחה ימנה אפוטרופוס לגוף או אפוטרופוס לרכוש שידאג לענייניו האישיים של האדם הנזקק לכך. אך מה ניתן לעשות במידה והאדם הנזקק לאפוטרופוס מתנגד למינוי אדם ספציפי או למינוי באופן כללי?

אפוטרופוס לגוף

מה ניתן לעשות במידה וישנה התנגדות למינוי אפוטרופוס?

במידה וישנה התנגדות כללית או ספציפית למינוי, יש להתכנס בבית המשפט, האדם המתנגד לאפוטרופוס ומי שהגיש מועמדות להתמנות לאפוטרופוס לרכוש ולגוף. כל אחד מהצדדים יציג את טיעוניו בעד ונגד, המועמדים להתמנות לאפוטרופוס לרכוש ולגוף כמו כן האדם המתנגד למינוי האפוטרופוס. 

ובמידה ולבית המשפט יחסרו נתונים כאלו או אחרים, הוא עשוי לבקש חוות דעת פסיכיאטרית שתשקף את מצבו הנפשי והקוגניטיבי של האדם הנזקק לאפוטרופוס גוף או רכוש, זאת בכדי לקבל תמונת מצב רחבה יותר.

בתום בחינת כל הנתונים, ולאחר שבית המשפט הקשיב לכל הצדדים המעורבים בהתנגדות למינוי אפוטרופוס, בית המשפט יגיע להחלטה וייתן את פסק דינו. כמובן שבמידה ואי אלו מהצדדים אינו מרוצה מפסק הדין ניתן להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי.

מי יכול להגיש התנגדות למינוי אפוטרופוס?

התנגדות למינוי אפוטרופוס יכולים להגיש, האדם הנזקק לאפוטרופוס לגוף או לרכוש, קרובי משפחתו של האדם הנזקק לאפוטרופוס. 

דוגמה להתנגדות למינוי אפוטרופוס – משה נזקק למינוי אפוטרופוס לגוף מאחר והוא אינו מסוגל לדאוג לענייניו הרפואיים. עודד, בן דודו הגיש מועמדות להתמנות לאפוטרופוס עבור משה. אך שלומי, אחיו של משה הגיש התנגדות למינוי אפוטרופוס מאחר והוא ידע כי עודד אינו פועל בתום לב וכי יש בידו הוכחות לכך. לאחר דיון בבית המשפט נפסק כי עודד אינו ראוי להתמנות לתפקיד האפוטרופוס לגוף עבור משה. 

ישנה חשיבות גדולה שמינוי האפוטרופוס ייעשה בצורה מדויקת ומהסיבות הנכונות. כך ניתן לוודא כי האדם הנזקק לאפוטרופוס יקבל את התמיכה והטיפול שהוא זקוק להם.

האם יש צורך בעורך דין לענייני משפחה בכדי להגיש התנגדות למינוי אפוטרופוס?

התשובה הישירה היא כן, במקרים של התנגדות למינוי אפוטרופוס לגוף ו/או לרכוש ישנה חשיבות מכרעת שהאדם הנזקק לאפוטרופוס יהיה מלווה באיש מקצוע הבקיא בתחום הנ"ל והוא יהווה את קולו של האדם הנזקק לאפוטרופוס.

כמה מילים לסיכום, במידה ומינוי האפוטרופוס אינו מתקבל בברכה מצידו של האדם הנזקק לאפוטרופוס או מצד משפחתו, ניתן להגיש התנגדות למינוי בבית המשפט.

R.D.B LAW FIRM – הבית שלך לעולם המשפט 

חברתנו מתמחה בדיני משפחה ובעלת וותק רב, אנו מעניקים ייעוץ וליווי משפטי ברמה הגבוהה ביותר.

מוזמים ליצור קשר ונשמח לסייע לכם להגיע למחוז חפצכם

"האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי כל תיק הינו ייחודי ומשכך יש לבחון אסטרטגיה משפטית בכל תיק לגופו"

מאמרים נוספים בנושאי אפוטרופוס

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני
מדריכים ומאמרים חדשים אצלי באתר
עיזבון

מגיל צעיר ועד זקנה אנחנו חוסכים כסף, צוברים רכוש ונכסים. עם הזמן והחוויות שחולפות אנחנו מפתחים רגשות ונקשרים באופן סנטימנטלי למפעל החיים הזה שלמעשה מגדיר

קראו עוד
שכר אפוטרופוס בן משפחה

החיים עשויים להיות מפתיעים ובלתי צפויים, לעיתים קורים מצבים אשר מונעים מאדם את היכולת לדאוג לענייניו האישיים והרפואיים כפי שהיה רגיל לכך כל ימי חייו.

קראו עוד
הסכם חלוקת עיזבון

מוות של קרוב משפחה זאת חוויה מצערת מאד. אך לצד הרגשות העזים שעולים, ישנה דרך להגשים את רוחו של האדם עלי אדמות והיא לחלק את

קראו עוד
אפוטרופוס לדין

אפוטרופוס לדין נדרש במצבים בהם ישנו צורך לדאוג לצרכיו של אדם קטין לפני ובמהלך הליכים משפטיים שנוגעים לענייניו. תפקידו של אפוטרופוס לדין הוא להציג את

קראו עוד
יורש אחר יורש

אחת הזכויות הבסיסיות העומדות לרשות כל אדם היא לערוך צוואה שתפסוק כיצד יחולק רכושו לאחר לכתו מן העולם. זכותו של המצווה לבחור מי יהיו יורשיו,

קראו עוד
Call Now Button
שינוי גודל גופנים
מעבר לוווטסאפ
1
זקוקים לייעוץ?
היי, נעים מאוד, שמי עו"ד ריקי בקבני, ואני כאן כדי לתת לך ייעוץ והכוונה.
במה אוכל לסייע?